Embed

Apple’ın Siri’sindeki Sesin Sahibi Bulundu!

İlk sanal işlem asistanını akıllı telefonlara kazandıran Apple, iPhone 4S’ten bu yana hizmetini sürdürüyor! Peki hiç bu sesin kime ait olduğunu düşündünüz mü?

Appleın efsane CEO’su Steve Jobs’ın son hamlelerinden biri olan ve iPhone 4S ile birlikte gelen SIRIülkemizde pek kullanılmasa da dünyada oldukça ünlü. Apple’ın kullanıcıları için geliştirdiği sanal komut asistanında büyük değişiklikler ve iyileştirmeler ise halen devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Siri’nin seçenek menüsüne eklenen akıcı bir konuşma ve hoş sese sahip bayan sesininSusan Bennett’e ait olduğu ortaya çıktı. ABD’nin Atlanta şehrinde yaşayan Bennett, duyanların yadırgamadığı ancak bir çok kişinin görünce oldukça şaşırdığı görüntüsüyle CNN ekranına boy gösterdi.

Apple kullanıcılarının her an yanında olan bayan siri, kayıt tarihinin yaklaşık olarak 5 yıl öncesine ait olduğunu belirterekbir aylık süreçte her gün 4 saat stüdyo çalışmalarıyla tamamlandığını paylaştı. Deneme kaydı olarak alınan sesinin Siri’de kullanıldığını bir arkadaşından öğrenen BennettCNN tarafından şans eseri bulunmuş.

İşte CNN tarafından hazırlanan ve YouTube kanalında paylaşılan o video ve bayan Siri karşınızda!

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !