Embed

iOS 7 kullanım oranı %74′e ulaştı

Apple iOS 7 kullanımı her geçen gün daha da artıyor.

Teknoloji devi Apple, mobil platformda özellikle de akıllı telefon ve tablet segmentinde oldukça iddialı. Akıllı telefon pazarında iPhone modelleri ile ilgi gören firma son olarak Eylül ayında iPhone 5S ve iPhone 5C modellerini sunmuştu. Tablet alanında da iPad modelleri ile pazarın hakimi olan firma, Ekim ayında iPad Air ve Retina ekranlı iPad Mini modellerini duyurdu ve satışa sundu.

apple-ios-7

Apple, iPhone, iPad ve iPod Touch modellerinde kendi geliştirdiği iOS işletim sistemini kullanıyor. Her sene yeni bir sürümü sunan firma iPhone 5S ile birlikte ayrıca yeni işletim sistemini de yayınladı. Daha renkli bir arayüz, daha gelişmiş özelliklerle gelen bu işletim sistemi ise iOS 7 olarak adlandırılmış.

Apple cephesinden gelen bilgilere göre iOS 7 kullanım oranı da artmaya devam ediyor. Apple Store’u ziyaret eden Apple cihaz sahiplerinin %74′lük kısmının iOS 7 üzerinde çalışan Apple iPhone, iPad ya da iPod Touch cihazları olduğu belirtildi.

Hatırlanacağı üzere Ekim ayında %64 gibi bir oranı görmüştük. Bu da o zamandan bu zamana %10′luk bir artışa işaret ediyor.

Google da geçtiğimiz Kasım ayı başında Android 4.4 KitKat işletim sistemi sürümünü yayınlamıştı. Henüz Nexus’lar dışında çok fazla cihaz da yer almayan Android 4.4 KitKat’ın Kasım ayında %1.1′lik kullanım oranına ulaştığı Google tarafından açıklanmıştı.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !